Firma Rekrutacyjna

Go back

WBS sp. z o.o. (dawniej Work & Business Solutions) specjalizuje się w pozyskiwaniu wysokiej klasy specjalistów dla różnych sektorów gospodarki. Docieramy do najtrudniej dostępnych Kandydatów o unikalnych kwalifikacjach i doświadczeniu. Prowadzimy procesy rekrutacyjne na terenie kraju oraz poza jego granicami.

Jako firma rekrutacyjna mamy doświadczenie w takich usługach jak:

Rekrutacja – Korzystamy ze wszystkich nowoczesnych metod poszukiwania kandydatów i dobieramy te najbardziej skuteczne do realizacji poszczególnych projektów.
Dowiedz się więcej

Executive Search – Skupiamy się na bezpośrednim dotarciu do wykwalifikowanych managerów i kluczowych specjalistów, odznaczających się rzadko spotykanymi umiejętnościami na rynku pracy.
Dowiedz się więcej

Organizacja konkursów na najwyższe stanowiska zarządcze – Przeprowadzamy konkursy na stanowiska kierownicze w spółkach prywatnych, instytucjach publicznych, uczelniach wyższych, itp. Rekrutacja i selekcja na te stanowiska wymaga bowiem szczególnego rodzaju metod weryfikacji kandydatów.
Dowiedz się więcej

Zasięg działania

Work & Business Solutions, zrzeszające sieć wyspecjalizowanych konsultantów Executive Search, realizuje projekty rekrutacyjne i doradcze na terenie Polski jak i innych krajów europejskich. Jako członek International Executive Search Association (IESA) może skutecznie działać pozyskując dla swoich Klientów najlepszych pracowników i partnerów reprezentujących różne specjalizacje oraz gotowych do podjęcia zatrudnienia na terenie całego kraju jak również poza jego granicami.

Co nas wyróżnia?

 • Skuteczność - dążymy do zwiększenia skuteczności i wydajności procesów, jakie realizujemy.
 • Określenie potrzeb Klienta - wsłuchujemy się w potrzeby pracodawców i pracowników celem przygotowania satysfakcjonujących rozwiązań. Do każdego projektu stosujemy indywidualne podejście, dobierając właściwe narzędzia i sposób postępowania. W naszą filozofię wpisane jest indywidualne podejście do każdego Klienta. Oferta jest każdorazowo przygotowywana w odpowiedzi na potrzeby konkretnej firmy. W zależności od oczekiwań Klienta dobierane są odpowiednie narzędzia i metody działania.
 • Bieżąca komunikacja z Klientem –  na bieżąco raportujemy postępy naszej pracy./ status realizowanych działań.
 • Kanały dotarcia – równoczesne korzystanie z wszystkich dostępnych źródeł dotarcia do potencjalnych kandydatów (klasyczna rekrutacja, social media, headhunting / soft headhunting, baza danych, itd.). W obecnej sytuacji na rynku pracy wykorzystywanie szerokiego wachlarza możliwości w celu dotarcia do potencjalnych kandydatów jest warunkiem koniecznym skutecznej rekrutacji.
 • Specjalizacja - aby działać bardziej efektywnie i skutecznie, agencje rekrutacyjne specjalizują się w rekrutacji konkretnych profili zawodowych. W tym zakresie potrzebni są wysokiej klasy specjaliści, którzy będą mogli zidentyfikować merytoryczną wartość kandydata. Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszy się rekrutacja i selekcja pracowników zwłaszcza wyższego szczebla (kierowników, managerów).
 • Kadra - zleceniodawcy zgłaszając się do firmy będącej agencją rekrutacyjną oczekują, że za rekrutację ich pracowników będą odpowiedzialne doświadczone i wykwalifikowane osoby. Kadra to serce każdej firmy, zwłaszcza firmy rekrutacyjnej. Bez profesjonalistów nie byłoby możliwe zrealizowanie żadnego zlecania. Ważne więc, aby stanowiska w tego rodzaju firmach były obsadzane przez specjalistów z powołaniem.
 • Referencje - profesjonalnie wykonane zlecenie zapewnia wiele obopólnych korzyści - pracodawca zyskuje wartościowego pracownika, a kandydat znajduje pracę na dobrych warunkach i z ciekawymi perspektywami rozwojowymi. Nasze działania potwierdzają referencje za rzetelne wykonanie usługi. Właśnie one są ważnym dowodem efektywności działania firmy rekrutacyjnej i pomagają potencjalnym Klientom podjąć decyzję o skorzystaniu z jej usług.
 • Korzystamy z własnej bazy kandydatów – dedykowana Baza Inżynierów oraz Baza Profili Biznesowych sprawia, że procesy rekrutacyjne przebiegają sprawniej, a nasi Klienci mają szerszy dostęp do najlepszych Kandydatów na rynku.
 • Czas działania na rynku - jesteśmy na rynku od 2005 roku, co przekłada się na doświadczenie, które przez ten czas zyskaliśmy. Długoletnia działalność firmy implikuje również fakt stałego jej doskonalenia, aktualizowania wiedzy i zdobywania umiejętności, tak by ciągle była w stanie pomagać pracodawcom w stale zmieniających się warunkach rynkowych.
 • Procedury - to zbiory praktycznych narzędzi tworzonych na potrzeby danego projektu, które ułatwiają i usprawniają przeprowadzanie procesów rekrutacji i selekcji w oparciu o profesjonalne metody doboru personelu. Stosowanie sprawdzonych procedur jest źródłem pozyskiwania informacji o potencjale zawodowym, wiedzy i umiejętnościach osób, które biorą udział w procesie rekrutacji.
 • Poufność - wszelkie podejmowane przez nas działania, rekrutacyjne, w celu realizacji projektów doradztwa personalnego, są objęte tajemnicą handlową. Oznacza to, że otrzymane od Klienta dokumenty i informacje, zarówno pisemne jak i ustne, mają charakter poufny i stanowią tajemnicę danego przedsiębiorstwa.

Specjalizacje

 

Nasze doświadczenie
Ponad
0
rekrutacji
Ponad
0
zatrudnonych
Ponad
0
audytów
Ponad
0
optymalizacji

Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia oferty
i dopasowania jej do Państwa oczekiwań.

Wyślij zapytanie