Rekrutacja Handlowców B2B

Go back

Rekrutujemy najlepszych Specjalistów ds. Sprzedaży B2B, Kay Account Manager’ów oraz Dyrektorów Sprzedaży i Eksportu zarządzających wieloma kanałami sprzedaży i licznymi zespołami handlowców. Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Korzyści wynikające ze współpracy:

  • Oszczędzają Państwo czas i pieniądze angażowane w proces rekrutacji,
  • Rekomendujemy wyłącznie kandydatów spełniających wszystkie wymogi danego stanowiska pracy,
  • Rekrutację powierzacie Państwo profesjonalistom, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę, doświadczenie oraz sieć kontaktów w danej branży,
  • Dzięki sprawdzonym i skutecznym metodom rekrutacji macie Państwo dostęp do najlepszych kandydatów na rynku pracy,
  • Otrzymujecie Państwo potwierdzenie jakości naszych usług w postaci okresu gwarancyjnego na każdego pracownika,
  • Korzystamy z naszej bazy kandydatów, co przyspiesza i usprawnia proces rekrutacji.

Standardowe etapy procesu rekrutacji:

Dokładamy wszelkich starań, by rekrutować dla naszych Klientów najlepszych kandydatów na rynku pracy. Pozwalają nam na to sprawdzone procedury, według których postępujemy.

1. Ustalenie zakresu działań
Wsłuchujemy się w potrzeby pracodawców. Oferta jest każdorazowo opracowywana w odpowiedzi na potrzeby konkretnej firmy celem przygotowania satysfakcjonujących rozwiązań. W naszą filozofię wpisane jest indywidualne podejście do każdego Klienta. W zależności od oczekiwań Klienta dobierane są odpowiednie narzędzia i metody działania.
2. Budowa Opisu Stanowiska Pracy (OSP)
Opisujemy szczegółowy profil poszukiwanego pracownika. Korzystając z naszych usług Klient może sprecyzować kompetencje, umiejętności oraz inne cechy pracownika, które są dla niego istotne. Sami również doradzamy, na co zwrócić uwagę w przypadku rekrutacji określonego profilu zawodowego.
3. Wybór kanałów dotarcia
Równocześnie korzystamy z wszystkich dostępnych źródeł dotarcia do potencjalnych kandydatów (klasyczna rekrutacja, social media, headhunting / soft headhunting, baza danych, itd.). W obecnej sytuacji na rynku pracy wykorzystywanie szerokiego wachlarza możliwości w celu dotarcia do potencjalnych kandydatów jest warunkiem koniecznym skutecznej rekrutacji.
4. Selekcja CV
Monitorujemy oraz weryfikujemy nadesłane aplikacje kandydatów i wybieramy te, które najbardziej pasują do szczegółowego profilu poszukiwanego pracownika opracowanego wraz z Klientem.
5. Weryfikacja kandydatów
Weryfikację kandydatów prowadzimy na podstawie ustrukturyzowanych wywiadów pogłębionych, wywiadów kompetencyjnych, a także testów.  Korzystamy również z takich narzędzi jak indywidualnie opracowane testy kompetencji, testy językowe lub Assessment Center, itd.
6. Rekomendowanie wybranych kandydatów Klientowi.
Rekomendacje kandydatów przygotowywane są w postaci przejrzystego szablonu CV oraz opisu kompetencji oraz umiejętności.
7. Rozmowa kwalifikacyjna kandydata z Klientem.

 

W jaki sposób znaleźć odpowiedniego kandydata posiadającego wymagane cechy / cechy krytyczne?

Biorąc pod uwagę specyfikę sprzedaży B2B znalezienie doświadczonego specjalisty na to stanowisko często kończy się niepowodzeniem. Każdy najmniejszy czynnik może mieć kolosalne znaczenie, przez co nie jest trudno o błędne oszacowanie kompetencji aplikującego kandydata. Tu z pomocą przychodzimy my, firma WBS, która skutecznie od kilkunastu lat rekrutuje specjalistów o profilu handlowym. Doświadczenie zdobyte za pomocą przeprowadzenia setek procesów rekrutacyjnych spowodowało, że potrafimy dobrać odpowiedniego kandydata wpisującego się w zestaw oczekiwań naszego klienta. Jeśli poszukujecie Państwo ekspertów w zakresie rekrutacji na stanowiska handlowe B2B, to zapraszamy do kontaktu.

Prosimy o wysłanie zapytania.

Formularz znajduje się poniżej.

Nasze doświadczenie
Ponad
0
rekrutacji
Ponad
0
zatrudnonych
Ponad
0
audytów
Ponad
0
optymalizacji

Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia oferty
i dopasowania jej do Państwa oczekiwań.

Wyślij zapytanie