Rekrutacja Dyrektora Zarządzającego

Go back

Rekrutacja na stanowisko Dyrektora Zarządzającego

Rosnące koszty zatrudnienia wymuszają na pracodawcach poszukiwanie wyspecjalizowanych pracowników, którzy zoptymalizują większość procesów tak, aby firma stale generowała określony zysk. Osoba obejmująca stanowisko Dyrektora Zarządzającego jest odpowiedzialna za podnoszenie rentowności całej organizacji poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w kompleksowym zarządzaniu firmą. Kontrolowanie realizacji celów, współtworzenie strategii firmy oraz podejmowanie decyzji dotyczących jej rozwoju to jedne z ważniejszych zadań, jakie stają przed Dyrektorem Zarządzającym.

Firma Work & Business Solutions od ponad 15 lat specjalizuje się w rekrutacji Kadry Zarządzającej średniego i wyższego szczebla. Prowadząc liczne procesy rekrutacyjne czy też  konkursy na stanowiska kierownicze, zdobyliśmy cenne doświadczenie i umiejętności, które umożliwiają nam sprostanie oczekiwaniom naszych Klientów przy prowadzeniu tego typu projektów. Doświadczenie, które posiadamy nie tylko pozwala nam na efektywne przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego, ale także daje możliwość oferowania naszym Kandydatom najlepszych warunków do rozwoju zawodowego, doskonalenia swoich kwalifikacji oraz rozwijania pasji.

Kogo poszukujemy?

Osoby, które rekrutujemy na stanowisko Dyrektora Zarządzającego powinny posiadać wykształcenie wyższe (mile widziane kierunkowe z Zarządzania) oraz przede wszystkim praktyczną wiedzę z zakresu szeroko rozumianego zarządzania. Niezbędne jest doświadczenie w kompleksowym zarządzaniu całą organizacją lub kilkoma strategicznymi jej działami. Cenna jest także umiejętność analizowania parametrów finansowych firmy.

Ponadto, ważne jest doświadczenie w kierowaniu większymi grupami pracowników, co jest dodatkowym wyzwaniem na tego typu stanowiskach.  Czynnik ludzki sprawia, że współpraca pomiędzy pracownikami może generować sytuacje konfliktowe i również z takimi wyzwaniami musi się mierzyć pracownik zarządzający grupami pracowniczymi.

Istotne są również cechy osobowościowe Kandydatów. Dyrektor Zarządzający powinien być osobą pewną siebie, odpowiedzialną, samodzielną, nastawioną na rozwój, dobrze zorganizowaną, odporną na stres oraz potrafiącą w sposób efektywny zarządzać podległym zespołem pracowników. Powinien mieć zdolność analitycznego myślenia oraz być otwarty na innowacyjne pomysły, które jako składowa strategii przyczynią się do efektywnego rozwoju firmy.

Co jest dla nas istotne podczas prowadzenia  procesu rekrutacyjnego na stanowisko Dyrektora Zarządzającego?

  • Dotychczasowe doświadczenie zawodowe na stanowisku o zbliżonym zakresie obowiązków.
  • Przedstawienie przez Kandydata faktycznych działań optymalizacyjnych przeprowadzonych w zarządzanych przez niego obszarach.
  • Praktyczna wiedza z zakresu zarządzania.
  • Umiejętność analizowania parametrów finansowych firmy.
  • Doświadczenie w zarządzaniu większymi grupami pracowników.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • Zdolność analitycznego myślenia.
  • Dobra organizacja pracy własnej oraz samodyscyplina.

Wynagrodzenie na stanowisku Dyrektor Zarządzający

Według danych przedstawionych przez Instytut Sedlak&Sedlak wynagrodzenie rynkowe na stanowisku Dyrektora Zarządzającego mieści się w przedziale 7 913 PLN brutto a 21 622 PLN brutto. Mediana miesięcznego wynagrodzenia całkowitego wynosi 12 708 PLN brutto. Około 25% najgorzej wynagradzanych osób zatrudnionych na stanowisku Dyrektora Zarządzającego zarabia poniżej 7913 PLN brutto. Również 25% może liczyć na zarobki powyżej 21 622  PLN brutto.

Wynagrodzenie uzależnione jest od kilku czynników m.in. wielkości firmy, kapitału, a także stażu pracy osoby zatrudnionej na tym stanowisku.

Nasze doświadczenie
Ponad
0
rekrutacji
Ponad
0
zatrudnonych
Ponad
0
audytów
Ponad
0
optymalizacji

Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia oferty
i dopasowania jej do Państwa oczekiwań.

Wyślij zapytanie