Rekrutacja Dyrektora Sprzedaży / Sales Manager

Go back

Firma W&BS specjalizuje się w rekrutacji handlowców z zakresu sprzedaży krajowej oraz międzynarodowej/eksportu. Przy poszukiwaniu najlepszych kandydatów dla naszych Klientów koncentrujemy się na tym, aby kandydat jak najlepiej odpowiadał oczekiwaniom naszego klienta.

Jaki powinien być idealny kandydat na stanowisko Dyrektora Sprzedaży?
Dyrektor Sprzedaży to lider, który posiada odpowiednie doświadczenie sprzedażowe, zna branże w której pracuje oraz potrafi budować i motywować zespół sprzedażowy do realizacji określonych celów. Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna posiadać zdolności negocjacyjne, umieć oceniać ryzyka danego przedsięwzięcia i posiadać odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji – często pod presją czasu. Istotnym czynnikiem, którego szukamy u kandydata jest również wysoka odporność na stres. Szef działu handlowego powinien również znać język obcy ze względu na współpracę lub możliwą współpracę z partnerami z innych krajów. Znaczna część firm posiada dział eksportu w ramach struktur sprzedaży. Uczestniczenie w kluczowej fazie negocjacji często oznacza konieczność zaangażowania Dyrektora Sprzedaży na tym etapie i efektywne prowadzenie rozmów w języku obcym.

Znajomość branży oraz pozyskiwanie kanałów dystrybucji. To jedna z najważniejszych cech dobrego kandydata na stanowisko Dyrektora Sprzedaży. Prowadząc rekrutację na stanowiska kierownicze w sprzedaży weryfikujemy umiejętność pozyskiwania nowych kanałów dystrybucji/sprzedaży, co jest kluczowym celem tego stanowiska. Badamy doświadczenia w rozwijaniu takich kanałów dystrybucji jak:

  • kanał nowoczesny,
  • wybrane sieci sprzedaży,
  • hurtownie,
  • własne, stacjonarne punkty sprzedaży,
  • franchising,
  • kanał internetowy,
  • targi, eventy, pokazy,
  • przetargi,
  • inne.

Zarządzanie zespołem. To również jedna z kluczowych cech Dyrektora Handlowego. Na tym stanowisku trzeba stale motywować zespół, rozliczać pracowników z realnie osiąganych wyników, ale trzeba być również wsparciem dla swoich pracowników w sytuacjach kiedy tego potrzebują.

Kluczowe cechy osobowości: asertywność, pewność siebie, odpowiedzialność, łatwość nawiązywania kontaktów, otwartość na argumenty i ich ocenę.

Wynagrodzenie na stanowisku Dyrektora Sprzedaży

Instytut Sedlak & Sedlak opracował raport o wysokości wynagrodzeń na stanowisku Dyrektora Sprzedaży. Na wysokość wynagrodzenia mają wpływ takie czynniki jak: wielkość firmy, kapitał przedsiębiorstwa oraz staż pracy pracownika. W lutym 2018 roku przeciętne zarobki na stanowisku Dyrektora Sprzedaży określono na poziomie 13 656 PLN brutto. Co drugi Dyrektor Sprzedaży zarabia poniżej kwoty 8 902 PLN brutto, zaś najlepsze wynagrodzenie kształtuje się na poziomie 20 484 PLN brutto.

Poszukują Państwo pracy na tym stanowisku?

A może poszukują Państwo pracownika, który rozwinie sprzedaż w Państwa firmie?

Nasze doświadczenie
Ponad
0
rekrutacji
Ponad
0
zatrudnonych
Ponad
0
audytów
Ponad
0
optymalizacji

Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia oferty
i dopasowania jej do Państwa oczekiwań.

Wyślij zapytanie