Rekrutacja Przedstawicieli Handlowych w Europie

Go back

Rekrutacja Przedstawicieli Handlowych w Europie

Dla firm z całego świata oprócz działań na rodzimym rynku niezwykle istotnym elementem strategii sprzedażowej jest również ekspansja na rynki zagraniczne. Są silnie zorientowane na rozwijanie działalności eksportowej, która przynosi im wymierne zyski poprzez wzrost sprzedaży oraz wzrost marży sprzedażowej.

Ogłoszenie o pracę na popularnym portalu już nie wystarczy

Nieustanny wzrost kosztów zatrudnienia pracowników powoduje, że coraz częściej potencjalni pracodawcy gotowi są przekazać działania związane z rekrutacją wyspecjalizowanym w tym agencjom rekrutacyjnym, które w sposób kompleksowy prowadzą tego typu projekty.  Work & Business Solutions od ponad 15 lat prowadzi projekty rekrutacyjne na stanowiska związane z rozwijaniem sprzedaży zarówno w kraju, jak i za granicą. Prowadziliśmy liczne procesy rekrutacyjne m.in. na stanowisko Przedstawicieli Handlowych, Key Account Managerów czy też Managerów Sprzedaży średniego i wyższego szczebla. Cały czas  zdobywamy cenne doświadczenie oraz umiejętności, umożliwiające nam jak najlepszą realizację zleceń, a tym samym sprostanie oczekiwaniom naszych Klientów. Wykorzystujemy wiele kanałów dotarcia do kandydatów. Zwyczajne ogłoszenie nie pozwala już na pozyskanie wyspecjalizowanych profili zawodowych.

Co jest dla nas istotne podczas prowadzenia  procesu rekrutacyjnego na stanowisko Przedstawiciela Handlowego na rynkach zagranicznych?

Prowadząc procesy rekrutacyjne na stanowiska Przedstawicieli Handlowych w krajach europejskich zwracamy szczególną uwagę na doświadczenie potencjalnych kandydatów w zakresie budowania i rozwijania sprzedaży B2B. Interesują nas konkretne działania, jakie podjęli na podległym im rynku lub rynkach, które pozwoliły na rozwinięcie sprzedaży. Zwracamy też uwagę na doświadczenie sprzedażowe w danej branży, dzięki czemu potencjalni kandydaci doskonale znają specyfikę sprzedaży konkretnych produktów, a także mają już zbudowany własny portfel Klientów.

Wymogiem oczywistym jest znajomość języka danego kraju. Często rekrutujemy mieszkańców danego kraju z racji znajomości specyfiki rynku.

Bardzo ważna jest dla nas osobowość  kandydatów. Przedstawiciel Handlowy powinien być osobą pewną siebie, otwartą, komunikatywną – czyli łatwo nawiązującą kontakty interpersonalne. Szczególnie istotna jest samodyscyplina i samodzielność w działaniu, co pozwala wytrwale dążyć do wyznaczonych celów. Jeśli ktoś posiada naturalne predyspozycje do wykonywania tego zawodu w postaci wyżej wymienionych cech, znacznie łatwiej odnajdzie się na stanowisku Przedstawiciela Handlowego i odniesie ponadprzeciętne sukcesy w sprzedaży.

Wynagrodzenie na stanowisku Przedstawiciela Handlowego za granicą

Wynagrodzenie na stanowisku Przedstawiciela Handlowego zależy od kilku czynników tzn. kraju, wielkości firmy, też stażu pracy potencjalnych kandydatów, itp. Należy pamiętać o tym, że wysokość i struktura zarobków w krajach skandynawskich, czy też u naszych najbliższych sąsiadów w Niemczech będzie się istotnie różnić.

Formy zatrudnienia

Kwestie prawne nie zawsze pozwalają na standardowe formy zatrudnienia. Istnieją inne możliwości współpracy, które zapewniają obu stronom umowy przejrzyste zasady działania, a co najważniejsze są zgodne z prawem. Nasza firma w ramach prowadzonych projektów rekrutacyjnych również doradza Klientom w wyborze odpowiedniej formy współpracy.

Nasze doświadczenie
Ponad
0
rekrutacji
Ponad
0
zatrudnonych
Ponad
0
audytów
Ponad
0
optymalizacji

Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia oferty
i dopasowania jej do Państwa oczekiwań.

Wyślij zapytanie