Rekrutacja Przedstawiciela Medycznego / Farmaceutycznego

Go back

Branża medyczna jest ciągle jednym z najprężniej rozwijających się sektorów biznesowych na świecie. Diagnozowanie jest coraz bardziej zróżnicowane, a każdy pacjent wymaga idealnie dobranego do siebie zestawu leków lub urządzeń umożliwiających powrót do zdrowia. Sprzedaż może obejmować więc nie tylko wyroby farmaceutyczne, ale całą gamę produktów medycznych takich jak: urządzenia diagnostyczne, wyposażenie laboratorium, sprzęt do fizjoterapii, środki higieniczne i wiele innych. Specyfika specjalizacji medycznej i określone grupy wymagających klientów sprawiają, że firmy medyczne muszą dysponować kompetentną kardą handlową.  Odpowiednia prezentacja, wsparcie i  wiedza merytoryczna są kluczowym czynnikiem sprzedaży. Nawet bardzo szeroko rozwinięty marketing może nie być wystarczający. Właśnie dlatego rekrutujemy najlepszych Przedstawicieli Medycznych.

Jaki jest kompetentny Przedstawiciel Medyczny?

Dobry sprzedawca, który aktywnie rozwija podlegający mu rynek doskonale zna swój produkt i jego właściwości, a przed klientem prezentuje się jako specjalista w swojej dziedzinie. Biorąc pod uwagę specyfikę grupy docelowej, wiedza z zakresu biologii bądź chemii może być kluczowym elementem. Wykształcenie pochodne medycznemu umożliwia stawianie się na pozycji eksperta, na równi z klientem, ułatwiając tym samym prowadzenie negocjacji i wzbudzenie większego zaufania. Sama wiedza jednak nie wystarczy, a oprócz niej wymagany jest szereg innych kwalifikacji, takich jak:

  • doświadczenie w sprzedaży poparte sukcesami,
  • praktyczna znajomość technik sprzedażowych,
  • umiejętność prowadzenia negocjacji biznesowych,
  • komunikatywność, odpowiedzialność i zaangażowanie,
  • znajomość j. angielskiego,
  • prawo jazdy,
  • i wiele innych.

Jak znaleźć odpowiedniego kandydata posiadającego powyższe cechy?

Biorąc pod uwagę specyfikę branży medycznej znalezienie doświadczonego specjalisty na to stanowisko, nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie jest trudno o błędne oszacowanie kompetencji aplikującego kandydata. Tu natomiast z pomocą przychodzimy my, agencja rekrutacyjna WBS sp. z o.o., która skutecznie od kilkunastu lat rekrutuje specjalistów o profilu handlowym. Doświadczenie zdobyte za pomocą przeprowadzenia setek procesów rekrutacyjnych spowodowało, że potrafimy dobrać odpowiedniego kandydata wpisującego się w zestaw oczekiwań naszego klienta. Jeśli poszukujecie Państwo ekspertów w zakresie rekrutacji na stanowiska Przedstawicieli Medycznych / Farmaceutycznych to zapraszamy do kontaktu.

Prosimy o wysłanie zapytania.
Formularz znajduje się poniżej.

Nasze doświadczenie
Ponad
0
rekrutacji
Ponad
0
zatrudnonych
Ponad
0
audytów
Ponad
0
optymalizacji

Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia oferty
i dopasowania jej do Państwa oczekiwań.

Wyślij zapytanie