Jak rekrutować Kierownika Magazynu i Logistyki

Go back

Wyspecjalizowana kadra kierownicza jest fundamentem każdego zespołu, ponieważ to właśnie od niej zależy w jaki sposób będzie działać cała firma. Przykładem może być stanowisko Kierownika Magazynu i Logistyki w nowoczesnej firmie. Pracownicy potrzebują lidera, który będzie potrafił zorganizować system pracy tak, aby móc skutecznie realizować postawione cele, ograniczając przy tym możliwe straty. To właśnie dlatego stanowisko kierownicze jest jednym z ważniejszych elementów każdej organizacji, sprawiając tym samym, że wybranie kompetentnej osoby, która się sprawdzi w roli przywódcy nie należy do najłatwiejszych zadań.  

Kim jest dobry kandydat na stanowisko Kierownika Magazynu i Logistyki? 

Dopiero zderzenie z rzeczywistością na stanowisku kierowniczym może zweryfikować czy pracownik posiada odpowiednie kompetencje umożliwiające zarządzanie zespołem i procesami pracy. Stąd właśnie wartościowe doświadczenie jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na efektywność pracowników. Współczesny Kierownik Magazynu i Logistyki to fachowiec posługujący się nowoczesnymi narzędziami pracy, dbający o motywację i samodyscyplinę członków swojego zespołu tak, aby bez stałej kontroli działał skutecznie. Przydadzą się tu takie cechy jak odwaga kierownicza, asertywność, charyzma, empatia, pomysłowość a także odpowiedzialność.

Jednak kierowanie się wyłącznie cechami osobowymi to nie wszystko. W zarządzaniu procesami pracy w magazynie i transporcie (wewnętrznym i zewnętrznym) kluczowa jest dobra praktyka i doświadczenie, które zdobywa się latami. Wiedza praktyczna poparta technologią np. dobrze dobranym programem WMS sprawia, że Magazyn staj się świetnie działającą częścią firmy. Istotna jest więc również praktyczna znajomość funkcjonowania magazynu, systemów WMS (Warehouse Management Software), procesów logistycznych, a także sposobów optymalizacji pracy.  

Rekrutując Kierowników Magazynu i Logistyki stawiamy na niezawodny zestaw cech i kompetencji, które gwarantują dobry wybór na tego typu stanowiska.

Czym dokładnie zajmuje się Kierownik Magazynu i Logistyki? między innymi to:

  • Zarządzanie, koordynowanie i motywowanie zespołu.
  • Standaryzowanie i optymalizowanie procesów magazynowych.
  • Kontrolowanie i tworzenie planów dostaw, relokacji materiałów, itp.
  • Dbanie o prawidłowy przepływ i update dokumentacji.
  • Znajomość pracy w systemie komputerowym WMS lub /i umiejętność doboru i uczestniczenia we wdrożeniu takiego systemu.
  • Zarządzanie transportem wewnętrznym i zewnętrznym.
  • itd.

W jaki sposób znaleźć dobrego kandydata?  

Tu z pomocą przychodzimy my, firma WBS, która skutecznie od kilkunastu lat rekrutuje kadrę kierowniczą firm produkcyjnych i nie tylko. Doświadczenie zdobyte za pomocą przeprowadzenia setek procesów rekrutacyjnych spowodowało, że potrafimy dobrać odpowiedniego kandydata wpisującego się w zestaw oczekiwań naszego klienta.  Jeśli poszukujecie Państwo ekspertów w zakresie rekrutacji na stanowisko Kierownika Magazynu i Logistyki, to zachęcamy do kontaktu. 

Prosimy o wysłanie zapytania. 

Formularz znajduje się poniżej. 

Nasze doświadczenie
Ponad
0
rekrutacji
Ponad
0
zatrudnonych
Ponad
0
audytów
Ponad
0
optymalizacji

Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia oferty
i dopasowania jej do Państwa oczekiwań.

Wyślij zapytanie