Rekrutacja Handlowca w Niemczech

Go back

Rekrutacja na stanowisko Handlowca w Niemczech

Eksport jest niezwykle istotnym elementem strategii sprzedażowej. Znaczna część polskich firm intensywnie rozwija swoją działalność  na rynkach zagranicznych ze względu na wyższą marżę i zwiększanie udziału na wybranych rynkach. Naszym największym partnerem handlowym w wymianie międzynarodowej jest rynek niemiecki. Część firm realizuje sprzedaż poprzez Działy Eksportu inni poszukują Przedstawicieli Handlowych w krajach docelowych np. w Niemczech, Francji, Włoszech, itd. Pomagamy w jednym i drugim przypadku. Rekrutujemy Handlowców w kraju jak również pozyskujemy ludzi w krajach docelowych, którzy znają już bardzo dobrze rynek oraz posiadają cenne kontakty.

Ogłoszenie o pracę na popularnym portalu już nie wystarczy

Stale wzrastające koszty zatrudnienia pracowników powodują, że coraz częściej potencjalni pracodawcy decydują się na zlecanie procesów rekrutacyjnym wyspecjalizowanym firmom rekrutacyjnym. Firma Work & Business Solutions od ponad 15 lat specjalizuje się w rekrutacji profili sprzedażowych. Prowadząc liczne procesy rekrutacyjne m.in. na Przedstawicieli Handlowych, Key Account Managerów, Managerów, itp. nieustannie zdobywamy cenne doświadczenie i umiejętności, które umożliwiają nam jak najlepszą realizację tego typu projektów, a tym samym sprostanie oczekiwaniom naszych Klientów. Wykorzystujemy wiele kanałów dotarcia do kandydatów. Zwyczajne ogłoszenie nie pozwala już na pozyskanie wyspecjalizowanych profili zawodowych. Rekrutując wykorzystujemy doświadczenie zdobyte w trakcie licznych audytów działów sprzedaży, które zrealizowaliśmy.

Kogo poszukujemy?

Osoby, które rekrutujemy na stanowisko Handlowców w Niemczech  powinny posiadać bogate doświadczenie sprzedażowe – w pozyskiwaniu i rozwijaniu określonych kanałów dystrybucji. Poszukujemy doświadczonych Handlowców z konkretnej branży, dzięki czemu potencjalni kandydaci doskonale znają specyfikę danego asortymentu / produktu, jak również mają już wypracowane tak cenne dla naszych Klientów kontakty biznesowe.

Zwracamy także uwagę na doświadczenie kandydatów w zakresie rozwijania działalności sprzedażowej w danej branży i na przestrzeni lat, co również daje nam możliwość zweryfikowania potencjału Handlowca.

Niezwykle istotne są również cechy osobowe kandydatów. Otwartość, pewność siebie, komunikatywność rozumiana jako łatwość w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych, to cechy szczególnie pożądane na stanowisku Handlowca. Ważne jest również, aby kandydat starający się o takie stanowisko był osobą zorientowaną na osiąganie celów, która swoim uporem i stanowczością dąży do nich, mimo pojawiających się na drodze przeszkód.

Co jest dla nas istotne podczas prowadzenia  procesu rekrutacyjnego na stanowisko Handlowca działającego na rynku niemieckim lub innym?

  • Dotychczasowe doświadczenie zawodowe w zakresie sprzedaży B2B – pozyskiwanie nowych kanałów dystrybucji oraz ich rozwój, poparte konkretnymi wynikami sprzedażowymi.
  • Umiejętność nawiązywania relacji biznesowych, prowadzenia negocjacji.
  • Samodzielność w działaniu, zorientowanie na realizację założonych celów.
  • Bardzo ważna jest znajomość języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.
  • Rekrutujemy również Handlowców /Agentów Handlowych dla których j. niemiecki jest językiem ojczystym.

 

Wynagrodzenie na stanowisku Handlowca w Niemczech

Wynagrodzenie uzależnione jest od kilku czynników. Więcej informacji na ten temat udzielamy bezpośrednio naszym potencjalnym klientom. Należy mieć jednak na uwadze, że wysokość zarobków w Niemczech różni się istotnie od zarobków w naszym kraju.

Formy zatrudnienia

Niezwykle istotna jest prawidłowo dopasowana forma współpracy. Kwestie prawne nie pozwalają na standardowe formy zatrudnienia na terenie Niemiec. Jednakże istnieją inne możliwości współpracy, które przede wszystkim są zgodne z prawem i zapewniają obu stronom przejrzyste zasady działania. Oczywiście w ramach prowadzonego zlecenia również doradzamy naszym Klientom w doborze odpowiedniej formy współpracy.

Nasze doświadczenie
Ponad
0
rekrutacji
Ponad
0
zatrudnonych
Ponad
0
audytów
Ponad
0
optymalizacji

Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia oferty
i dopasowania jej do Państwa oczekiwań.

Wyślij zapytanie