Rekrutacja Handlowca – Specjalisty, Managera ds. Eksportu

Go back

Sprzedaż eksportowa jest wciąż niedocenianym źródłem umożliwiającym wejście firmy na wyższy poziom marży sprzedażowej. Rozszerzenie zasięgu firmy na inne rynki zbytu prowadzi bezpośrednio do zwiększenia potencjału sprzedażowego, poprzez otwarcie drogi do nowych klientów. Rozwój transgraniczny niesie za sobą nie tylko szanse na rozwój firmy, ale również wyzwania, którym sprostanie będzie konieczne, aby efektywnie rozpocząć ekspansję. Z tego też powodu  zatrudnienie doświadczonego Specjalisty/Managera ds. Eksportu pozwala na skuteczne pozyskiwanie i rozwijanie rynków zagranicznych.

Czym zajmuje się Specjalista/Manager ds. Eksportu?

  • skutecznym rozwijaniem wybranego rynku przez aktywne pozyskiwanie nowych klientów prowadząc do realizacji postawionych celów sprzedażowych
  • stałym analizowaniem potrzeb klientów wraz z monitorowaniem konkurencji
  • negocjowaniem warunków ofert handlowych
  • budowaniem długotrwałych relacji z klientami

 

Jaki jest kompetentny Specjalista/Manager ds. Eksportu?

Powinien znać proces sprzedaży produktu oraz umieć rozpoznać proces decyzyjny potencjalnego klienta

Skuteczny handlowiec powinie znać proces sprzedaży, który ma realizować. Składa się na to specyfika produktu, punkty krytyczne decydujące o powodzeniu negocjacji handlowych i skuteczności samej oferty. Proces sprzedaży składa się zwykle z kilku etapów, których przejście jest konieczne w celu zamknięcia sprzedaży.Nasz firma zajmuje się układaniem procesów sprzedaży i jeśli to zagadnienie jest dla Państwa interesujące to zachęcamy do kontaktu.

Zna język obcy (języki obce)

Każdy proces sprzedaży rozpoczyna się od kontaktu, a aby ten kontakt był możliwy, nie może być bariery językowej między handlowcem i klientem. W zależności od celu sprzedażowego i położenia geograficznego rynku, który chce rozwijać firma, obowiązkowa będzie znajomość języka obcego. Uniwersalnym narzędziem umożliwiającym komunikację na większości płaszczyznach będzie biegła znajomość języka angielskiego, choć niewątpliwie wielojęzyczność będzie dodatkowym atutem handlowca eksportowego.

Zna zagadnienia logistyczne

Każdy proces sprzedaży kończy się dostarczeniem towaru do klienta, a co za tym idzie, wysłaniem go poza granice kraju, przez co istotna będzie również wiedza z zakresu warunków transportowych (incoterms), a nawet regulacji prawnych obowiązujących w danym kraju.

 

W jaki sposób znaleźć odpowiedniego kandydata?

Biorąc pod uwagę specyfikę sprzedaży eksportowej znalezienie doświadczonego specjalisty na to stanowisko, nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdy najmniejszy czynnik może mieć kolosalne znaczenie, przez co nie jest trudno o błędne oszacowanie kompetencji aplikującego kandydata. Tu natomiast z pomocą przychodzimy my, firma WBS, która skutecznie od kilkunastu lat rekrutuje specjalistów o profilu handlowym. Doświadczenie zdobyte za pomocą przeprowadzenia setek procesów rekrutacyjnych spowodowało, że potrafimy dobrać odpowiedniego kandydata wpisującego się w zestaw oczekiwań naszego klienta. Jeśli poszukujecie Państwo ekspertów w zakresie rekrutacji na stanowisko specjalisty/managera ds. Eksportu, to zapraszamy do kontaktu.

Prosimy o wysłanie zapytania.

Formularz znajduje się poniżej.

Nasze doświadczenie
Ponad
0
rekrutacji
Ponad
0
zatrudnonych
Ponad
0
audytów
Ponad
0
optymalizacji

Zapraszamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia oferty
i dopasowania jej do Państwa oczekiwań.

Wyślij zapytanie